X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

TATİL ÖZLEMİ SONA ERİYOR

Kontrollü normalleşme turizmi hareketlendirdi. Hafta sonları için rezervasyonlar arttı. Sektör temsilcileri, güzel günler için hem esnafı hem de konukları tedbirlere uymaya davet etti

Kontrollü normalleşme, ilk haftasından turizm sektörünü canlandırdı. Ege'nin cennet köşelerinde hafta sonunu geçirmek isteyenler rezervasyonlarım yaptırmaya başladı. İç pazarda ciddi bir hareketlilik beklediklerini ifade eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, "Sadece otel rezervasyonu vardı, şimdi paket turları ile günü birlik turlar da yapılabilecek. Şu anda ağırlıklı olarak kültür turlarına talep geliyor" dedi.

Aşılama hızlanmalı

Ege Turistik İşletmeciler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler de, "Hem esnaf hem otelci hem de müşteriler müthiş bir özlem içinde. Herkes tedbirlere dikkat ederek bu kazanılmış hakkın kaybolmaması için hassasiyet gösteriyor. Aşılamayla virüsün etkinliğinin azalacağını tahmin ediyoruz. Turizm sektörünü güzel günlerin bekliyor" dedi.

Alaçatı'nın kalabalıklarıyla ünlü olduğunu ancak bu sefer hem esnafın hem de müşterilerin duruma hassasiyetle yaklaşacağını ifade eden Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celal Bayraktaroğlu ise, "Vatandaşlarımız rezervasyon yapmadan gelmesin. Çünkü işletmelerimiz yüzde 50 kapasite ile çalışacak. Daha güzel günler için hem işletmelerimiz hem de müşterilerimiz kurallara uyacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Pamukkale ve termal otellerin bulunduğu Karahayıt bölgesindeki otellerde hafta sonu rezervasyonlarını almaya başladıklarını belirten Denizli Turistik Otelciler ve işletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen de, "Turizmciler geleceğe umutla bakıyor ama en büyük isteğimiz herkesin hızlı bir şekilde aşılanması. Vaka sayılarının ülke çapında düşmesi gerekiyor" diye konuştu.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
x
Etik.org.tr 'yi kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Çerez Politikamız’da. daha_fazla. Anladım