X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Avukat Spor Oyunları'nın İptal Edilmesine Tepkiler Sürüyor

Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından 2 yılda bir düzenlenen ve kurtuluşun 100.yıl dönümü nedeniyle bu sene İzmir'de gerçekleştirilmesi planlanan Avukat Spor Oyunları'nın İzmir Valiliği tarafından iptal edilmesine tepkiler sürüyor.

Tüm rezervasyonları ve programı hazırlanan, hakemlerin ücretlerinin dahi ödendiği oyunların başlamasına günler kala Valilik tarafından koyulan yasak kararına İzmir Barosu'ndan gelen sert tepkinin ardından turizmciler de ayağa kalktı.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler kararın kente faturasının 350 milyon lirayı bulduğunun altını çizerken, Valiliği de sert sözlerle eleştirdi. ETİK Başkanı İşler, "Versinler bizim oda paralarımızı! 1 hafta kala iptal edilirse bunun bedelini kim ödeyecek? Aklınız neredeydi?'' çıkışında bulundu.

"NEDEN YOK, İPTAL!"

İşler şunları söyledi: Türkiye Barolar Birliği'nin bir organizasyonu oluyor. Her sene Türkiye'de yapılıyor. Bu kez de 'İzmir'de yapılsın' diye talep edildi ve İzmir'de yapılma kararı alındı. Mayıs ayında İzmir'deki yüz odalı yüz otelden bin 200 kişi 17 Eylül-25 Eylül tarihleri arasında 8 gün kapatılıyor, rezervasyonlar yapılıyor. Bunun karşılığında da paralarını gönderiyor insanlar... İl Gençlik Müdürlüğü'nden de gerekli izinleri alıyorlar. 7-8 Eylül'de 17'sindeki iş için bir iptal yazısı gidiyor. Deniyor ki; 'Valilik tarafından bu organizasyon iptal edildi'... Neden yok, iptal!

VALİLİĞE: BİZİM ZARARIMIZI KARŞILASINLAR!

İşler açıklamalarına şöyle devam etti: Birinci soru; Siz Barolar Birliği'ne karşıysanız, biz ekmeğimizle uğraşıyoruz. Bizim sizin aranızdaki filler dövüşüyorsa çimlerin günahı ne? Bizim ekmeğimizle neden oynuyorsunuz? İkinci soru: Madem Barolar Birliği'ne muhalifsiniz baştan izin vermeseydiniz. Biz de bu rezervasyonları yapmasaydık! Eğer siz festivallerden sonra bu tip şeyleri de iptal edecekseniz biz artık 'sportif faaliyetler de mi iptal' diye anlayacağız? Ona göre biz de oda almayalım. Peki biz 'İzmir'in turizmini geliştireceğiz' derken bu keyfin hareketin açıklaması yapılmaksızın sorumlusu kim? Bunu vali yardımcılarına gidip sorduğumuz zaman hiç biri de 'Sebebi şudur' demiyor! 'Biz bilmeyiz, Vali'ye sorun' diyorlar. İnsanlar paralarını geri istiyor. Sadece konaklama sektörü takribi olarak 100 milyon lira zarar etti. Uçak biletleri, transferler, restorancılar, hediyelik eşyacılar taksiciler bu şehre maliyeti toplam 350 milyon lira civarı... Biz bu kadar lüks bir şehir değiliz. İzmir'de biz bu organizasyonları iptal edersek bundan sonrakileri nasıl alırız? Ne için bizim ekmeğimiz kesildi? Ne için bizim zararlarımız karşılanmıyor? O zaman karşılasınlar bizim zararımızı! Versinler bizim oda paralarımızı ya da baştan onay vermeyeceklerdi. Elemanımızı ona göre aldık, para harcadık. O zaman bizim paramızı iade etsinler. Bunu zamanında iptal etselerdi, biz zararımızı telafi ederdik. 1 hafta kala iptal edilirse bunun bedelini kim ödeyecek? Aklınız neredeydi? Burada çalışan insanlar neden düşünülmüyor? Provokasyon ihbarı varsa açıklasınlar. Ya da Barolar Birliği'ne gıcığız yapmıyoruz' desinler. Yoksa bizim zararımızın bize iade edilmesi lazım. Valilik açıklama yapmıyor. Turizm İl Müdürlüğü açıklama yapmıyor.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
x
Etik.org.tr 'yi kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Çerez Politikamız’da. daha_fazla. Anladım