X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Evden sıkılan tatile çıkacak

Turizm sektörü aşının etkisini göstermesiyle yaz aylarında turist akışının hızlanmasını bekliyor. Sektör, yaz aylarında aşının da etkisini göstermesiyle yabancı turist akışının başlayacağı, evde sıkılan yerli turistin büyük bir turizm hareketi oluşturacağı görüşünde.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, '2020'ye göre turist artışında yüzde 100 bir artış bekliyoruz. Yerli turist erken rezervasyon kampanyalarından yararlanırsa ciddi şekilde uygun fiyata tatil yapmış olacak. Evde sıkılan tüketiciler kendilerini deniz kıyılarına atmak isteyecek' dedi. Limak Turizm Grubu Başkanı Kaan Kavaloğlu erken rezervasyon kampanyalarındaki uygun fiyatlara dikkat çekerek, yerli turistin sayısının artacağı görüşünde.

Geçen yaz aylarında otellere gelen hem yerli hem de yabancı turistlerin çok bilinçli olduğuna dikkat çeken Kavaloğlu, 'Bu yaz özellikle gurbetçilerin Türkiye'de tatil yapma isteğiyle bulundukları ülkelerin siyasi iradelerini de zorladılar. Böylece Türkiye'ye yabancı turist akışı da oldu. Yerli turistin de katkısıyla oteller 2020'de sınavı geçmeyi başardı' dedi. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili 'Aşının devreye girmesiyle insanların da tatile çıkma ihtiyaçlarını göz önüne alırsak talepte çok ciddi artış olacağını söyleyebiliriz. Yerli turist otelciler için büyük önem taşıyor. 2020'de de turizm hareketi önce yerli turistle başlamıştı. Sonrasında yurtdışından turist akışı oldu. Turizm bölgelerinin kontenjan olarak en az yüzde 25'lik kısmı yerli turiste ayırmasında büyük yarar var' diye konuştu.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!