"Hilton'un kapanışı prestij kaybı yaratır”

ETİK Başkan Yardımcısı ve Destinasyon İzmir Başkanı Bülent Tercan, "Hilton İzmir Oteli şehir için önemli bir değerdir, kesinlikle kapanmamalıdır" dedi.

Hilton İzmir Oteli'nin işletmeye kapatılması kararı turizm sektöründe üzüntüyle karşılandı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı ve Destinasyon İzmir Başkanı Bülent Tercan, 28 yılı aşkın süredir hizmet veren Hilton İzmir Oteli'nin İzmir turizmi ve iş dünyası açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

"HERKES ÇABA GÖSTERMELİ"

Şehir merkezinde yer alan, konumuyla şehir hayatının içinde bulunan otelin İzmir'e artı değer kattığını anlatan Tercan, şu görüşleri dile getirdi:

"İzmir Hilton Oteli'nin kapanması büyük kayıp. Kapanmaması için başta İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası olmak üzere herkesin çaba göstermesini bekliyoruz. İzmir'in bu uluslararası marka değerinin kapanması, şehrimize yatırıma yönelen markaları olumsuz etkileyecektir. Bu durum kentimiz için büyük bir prestij kaybı yaratır. Sorunlar her ne olursa olsun aşılması için gereken çaba gösterilmeli, İzmir Hilton Oteli kapanmamalıdır."

KENTİN SEMBOLÜ

Tercan, Hilton Oteli'nin işletmeye kapatılmasının İzmir turizmini, iş dünyasını, esnafı ilgilendiren önemli bir konu olduğunun altını çizdi.

Şehrin ekonomisine yön verenleri bu konuya bir an önce el atmaya çağıran Tercan, "Turizm sektörünün onlarca yan sektörü desteklediği düşünülürse, Hilton Oteli'nin kapatılmasının yaratacağı olumsuz etki daha kolay anlaşılır.

Sadece ekonomiye değil, istihdama doğrudan ve dolaylı katkısını da düşündüğümüzde, böylesine önemli bir tesisin kapanmaması gerekir. İzmir Hilton Oteli bu şehrin turizmi için önemli bir değerdir, semboldür. Bu tesisin açık kalması sağlanmalıdır" diye konuştu.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
antalya escort