Mehmet İşler: Eylül, Ekim Rakamları Sevindirici

İngilizler hareketlendirdi...

Açık otellerde son doluluk rakamları belli oldu Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Polonya, Hollanda, İngiltere, Rusya ve Almanya'dan turistlerin gelmesiyle turizmde sürecin olumlu bir noktaya doğru gittiğini söyledi. Avrupa'da Türkiye'siz bir turizm düşünülemeyeceğini belirten İşler, “Önemli bir paydaş ve önemli bir aktörüz. Türkiye bugüne kadar birikimlerinin karşılığını pandemi döneminde gördü. Sektör devletle el ele vererek bu süreci çok iyi yönetti.” ifadelerini kullandı.

İngiltere'den her gün artan bir talep var

Rus turistlerin Antalya'ya, Alman ve İngiliz turistlerin ise ağırlıklı olarak Ege kıyılarını tercih ettiğine değinen İşler, “İngiltere'den her gün artan bir talep var. Özellikle eylül ve ekim ayındaki sayılar sevindirici. Almanya'dan sonra diğer AB ülkelerinin de benzer kararı alacağını düşünüyoruz. Turizmciler pandemi koşullarına göre beklentinin üstünde bir sezon geçiriyor. Bu talebi hem iç pazarda hem de dış turizmde gördük” değerlendirmesinde bulundu.

Geçen yılın yarısını yakalarız gibi

Türkiye'ye geçen yıl yaklaşık 2,5 milyon İngiliz geldiğine işaret eden İşler, “İlk 3 ayı pandemi nedeniyle kaybettik. Geriye de 3 ay var. Bizim tahminimize göre geçen yılın yarısını yakalarız gibi. Sezon uzayacak gibi. Tur operatörleriyle yaptığımız görüşmelerde bunu hissediyor. Geçen senenin yarısını bile yakalamış olsak büyük bir başarı elde etmiş olacağız.” diye konuştu.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
antalya escort