Plastik kapaklar sayesinde özgürce yaşayacaklar

Öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik engellilerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), düzenlediği “Plastik Kapak Kampanyası” ile önemli bir çalışmaya imza atıyor.

Birincil hedefi yeni oluşabilecek kalıcı sakatlıkların önlenmesi ve toplumun bu alanda bilgilenmesi sağlamak olan TOFD, var olan sorunların bilincinde olarak hem bireysel engelli haklarını hem de kamusal alanda yaşayan engellerin ortadan kaldırılması için çözümler üreterek uygulanmasını sağlamakta. TTOFD, amacını gerçekleştirmek ve hizmet verdiği bireylerin yaşam standartlarını iyileştirmek amacıyla birçok ulusal ve uluslararası projeyi sürdürüyor.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin yürüttüğü plastik kapak kampanyası ulusal anlamda herkes tarafından bilinen ve destek sağlanan bir sosyal sorumluluk çalışması olarak dikkat çekiyor. Toplanan kapakların geri dönüşümü sağlanarak elde edilen gelirle manuel akülü tekerlekli sandalye, yara minderi ve medikal malzeme alınıyor.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne ulaşan kapaklar önce tartılarak göndericinin iletişim bilgileri ile kayıt altına alınır ve içerisindeki yabancı maddelerden engelli bireyler tarafından ayrıştırılan kapaklar geri dönüşüm firmasına tartılıp ve faturalandırılarak teslim ediliyor. Elde edilen gelir kampanya hesabı aracılığı ile teslim alınıp, ihtiyaç sahiplerinin akülü ve manuel tekerlekli sandalye, yara minderi satın alımları gerçekleştiriliyor. Sandalye, yara minderi ve medikal malzemelerin teslimatı TOFD sosyal Hizmet uzmanları tarafından sosyal incelemesi yapıldıktan sonra belirlenen kriterlere uygun olan ve evraklarını teslim eden ihtiyaç sahiplerine yapılıyor.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!