X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Yılın ilk iki gününde tam 86 otel satışa çıkartıldı

COVİD-19 salgını döneminde en fazla darbe yiyen, en ağır yükü omuzlarında hisseden turizm sektörünün lokomotifi otellerde yeni yıla birlikte yaprak dökümü hızlandı. Yeniden yapılandırma, öteleme ve kredi ödeme kıskacındaki binlerce otel satılığa çıkarıldı. Gayrimenkul satışı yapılan internet sitelerinde satışa çıkarılan turistik tesis ve otel sayısı 2 bine yaklaştı.

En çok Antalya ve İstanbul’da

Yeni yılın ilk iki gününde sadece bir internet sitesinde (sahibinden.com) satışa çıkarılan otel sayısı 86 oldu. Antalya ile İstanbul otel satış sayısında liderliği ellerinde tutarken, Türkiye'nin her yerinde 5 yıldızlısından butik oteline binlerce otel satışa çıkarıldı.

Ege Turistik ve İşletmeler Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, sektörde yaşanan paniği "Bu gidişle 2021 yılının sonunu göremem, hiç olmazsa malımın bir kısmım kurtarayım kaygısıyla hareket ediliyor. Bankalara kaptırmaktansa ben satayım deniliyor" sözleriyle dile getirdi. İşler, en ağır yükü omuzlarında hisseden sektörün acilen özel hibe ve desteklere ihtiyacı olduğunu söyledi.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!