X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

EGELİ OTELLER BAYRAMA “DOLU DOLU” GİRİYOR

Çanakkale'den Muğla'ya uzanan Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından olan Ege kıyılarındaki oteller, bu bayrama dolu girecek.

PANDEMİYLE mücadele kapsamındaki kısıtlamaların kalkmasıyla Ege'de turizm hareketliliği başladı. Ege'deki oteller, Kurban Bayramı rezervasyonlarıyla yaklaşık yüzde 90 doluluğa ulaştı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkam Mehmet İşler, 17 günlük tam kapanma sonrasında vaka sayılarının düştüğünü, sektörde hareketliliğin başladığım söyledi. İç pazarda yaşanan rezervasyon hareketliliğinin 2019 rakamlarım geride bıraktığım dile getiren İşler, sezonu salgın sürecinin getirdiği olumsuzlukları telafi edecek şekilde kapatmak istediklerini bildirdi.

Ramazan Bayramı'nı salgın tedbirleri kapsamında kapalı geçirdiklerini anımsatan Mehmet İşler, şu değerlendirmeyi yaptı:

11 GÜNLÜK TATİL

"Şimdi Kurban Bayramı'nda turizmci ve vatandaş bunun a cismi çıkartıyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile Kurban Bayramı birleşince 11 günlük bir tatil yapıyor. Şu anda tesislerin çoğu doldu. Çok ciddi bir talep var. Yüzde 90'm üzerinde doluluk oranına ulaştık. Turizmcinin beklentisi karşılanacak gibi gözüküyor. Sadece temmuzda değil, ağustos ayında da rakamlarımız çok iyi."

ORAN YÜZDE 95'E ÇIKTI

Rusya'dan uçuşların açılması ve Almanya'nın Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını kaldırmasının yabancı turist hareketliliğini de artıracağım anlatan İşler, sektörün eski günlerine hızla dönmeye başladığım, amaçlarının sezonu uzatmak olduğunu ifade etti. Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Orhan Belge de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın normalleşme açıklamasının ardından ilçedeki otellerde rezervasyonların hareketlendiğini belirtti. Belge, "Ramazan Bayramı'm kaçıranlar Kurban Bayramı için yerini ayırttı. İlçedeki doluluk oram yüzde 90-95 seviyesinde" dedi.

Çeşme'ye yurtdışından da talep gelmeye başladığını paylaşan Orhan Belge, yabancı pazarda hedefin 2019'u geride bırakmak olduğunu kaydetti.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
x
Etik.org.tr 'yi kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Çerez Politikamız’da. daha_fazla. Anladım