Hakkımızda
Etik Üyelik
Tüzük
Yönetim Kurulu
Türofed Yönetim Kurulu
Yönetim Raporları
Hakkımızda

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK),1958 yılında Ege Turistik Otelciler Derneği olarak kurulmuştur. Türkiye'nin ilk otelciler derneğidir.

Dernekler Kanunu'na göre 1984 yılında yapılan tüzük değişikliğiyle adı Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Derneği olarak değiştirilmiştir.2005 yılında yapılan tüzük değişikliğiyle de adı Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği olmuştur.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, 5253 sayılı Dernekler Kanunu'na uygun olarak faaliyette bulunmaktadır.Bir dönem çalışmalarını TÜROB üyesi olarak sürdüren ETİK, 2004 yılından bu yana TÜROFED üyesi olarak faaliyet göstermektedir.

Vizyonumuz

Ülkemiz ve bölgemizin dünya turizm pazarındaki rekabet gücünün arttırılması ve sektörde kalitenin ölçüsünün uluslararası düzeyinde ötesine taşınarak dünyada lider konuma gelmesinin yap taşlarını oluşturmaktadır.

Misyonumuz

Sektöründe gelişmesine yönelik çalışmaların belirlenmesi ve geliştirilmesidir.Sektörde fayda sağlayacak her başlıkta; sürdürülebilir turizm kavramının gerekliliklerini gözeterek,çalışmaları planlamak ve uygulamaktır. Birlik aynı zamanda, kalite ve standdizasyonun geliştirilmesinde etkin rol alarak, turizimin sağladığı olumlu faydaların sektör, bölge ve ülkesel gelişimine katkıda bulunmasına yönelik de misyona sahiptir.

Birliğimizin Kapsadığı Bölgeler

Birliğimizin faaliyet alanı Ege Bölgesi'ni kapsamakla birlikte, çalışmalarını bu bölgelerde sürdürmektedir.

Birliğimizin Amacı:Birliğin faaliyet gösterdiği illerdeki tüm turistik işletme ve konaklamaların koordineli olarak bilgi ve tecrübelerinin aktarması yapılarak çalışmalarını düzenli bir şekilde sürdürmesine yardımcı olmak, böylece ülke turizmini geliştirmektir.

EgeTuristikİşletmelerveKonaklamalarBirliği (ETİK)
Mithatpaşa Caddesi No.130 Opera Apt. K.4 - D.8 35260 Konak - İZMİR
Tel:(0232) 489 47 77
Fax:(0232) 441 11 63
E-mail:info@etik.org.tr

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!