X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

2021’İN SONUNDA BÜYÜK YIKIM OLABİLİR

Pandemi nedeniyle turizmcinin tüm birikimlerini 2020 yılında tükettiğini söyleyen ETİK Başkanı Mehmet İşler, çözüm bulunmazsa 2021'in sonunda büyük bir yıkım olabileceğini söyledi.

SEKTÖRÜN VERGİ BORÇLARI ERTELENMELİ

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "Bu yıl bizi başka bir tehlike bekliyor" diyerek, turizmde yaşanacak olan mağduriyetleri dile getirdi. Özel bankaların kredi konusunda riske girmek istemediğini ve otel işletmecilerinin ya da otel sahiplerinin kredi konusunda da ciddi sıkıntılar yaşadığını ifade eden İşler, bu konuda acil çözüm üretilmesi gerektiğini vurguladı. "Ertelenen vergi ödemelerimizin süreleri doldu" diyen İşler, sektörün bu borçların ertelenmesini de istediğini dile getirdi.

TURİZMCİNİN BİRİKİMİ 2020'DE TÜKENDİ

2020 yılındaki şartların devam etmesi halinde Ege Bölgesi'nde otellerin el değiştireceğini de vurgulayan İşler, "İnsanlar birikimlerini 2020'de tüketti. 2021 'de bu gemiyi yürütecek birikimleri kalmadı. Ya borcu karşılığında bankalar oteli satacak ki bu otellerin ucuza satılması anlamına geliyor ya da otel sahipleri otelini satıp, borcunu kapatmaya çalışacak. Finans sorununun çözülmemiş olması, böyle bir riski meydana getirdi. Böyle giderse 2021 sonunda daha büyük bir yıkım olur" isyanında bulundu. İşler, turizmcinin, 'Virüsün kaynağı oteller' algısından da rahatsızlık duyduğunu belirtti.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!